Практичні рекомендації для батьків під час організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ ПІД ЧАС

ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ.

 Структура навчального року

Відповідно до статті 16 Закону України «Про освіту» 2024/2025 навчальний рік розпочинається 02 вересня.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:
І семестр: з 02.09.2024 по 20.12.2024, ІІ семестр: з 13.01.2025 по 30.05.2025; осінні канікули: з 28.10.2024 по 03.11.2024, зимові канікули: з 28.12.2024 по 12.01.2025, весняні канікули: з 24.03.2025 по 30.03.2025, 1-й клас – додаткові канікули з 10.02.2025 по 16.02.2025.

Державна підсумкова атестація у 4, 9 класах проводиться відповідно до вимог чинного законодавства у терміни, визначені МОНУ.

Орієнтовна дата проведення свята «Останній дзвоник» – 30 травня 2025 року, вручення документів про базову середню освіту – 30 травня 2025 року, про повну середню освіту – 27 червня 2025 року.

За державним стандартом початкової освіти навчальні екскурсії проводяться у 1 – 2-х класах 5 днів протягом року, в 3-му класі 10 днів (5 днів протягом навчального року та 5 днів  після закінчення навчального року. За рішенням педагогічної ради санаторної школи (від 28.08.2024, протокол № 12) навчальна практика та навчальні екскурсії у 3 – 9 класах проводяться протягом навчального року в онлайн режимі, в  умовах воєнного стану та дистанційного навчання.

РОЗКЛАД ДЗВІНКІВ

1-й дзвінок 9.00 І урок
2-й дзвінок 9.45
3-й дзвінок 9.55 ІІ урок
4-й дзвінок  10.40
5-й дзвінок     11.00 ІІІ урок
6-й  дзвінок 11.45
7-й дзвінок 11.55 ІV урок
8-й дзвінок   12.40
9-й дзвінок   13.00 V урок
10-й дзвінок   13.45
11-й дзвінок   13.55 VІ урок
12-й дзвінок 14.40

 

          Тривалість уроку у 1 класі – 35 хвилин, у 2 – 4 класах –  40 хвилин, у 5 – 11 класах – 45 хвилин. В умовах дистанційного навчання тривалість уроків у 1-11-х класах – 20 хвилин. В усіх класах – обов’язкова  фізкультхвилинка.

У другій половині дня на виконання домашніх завдань відповідно до Санітарного регламенту рекомендовано: не більше 1 години у 3 – 5 класах, 1,5 години у 6 – 9 класах, 2 години в 10 – 11 класах. Учням 1 – 2 класів не рекомендується обов’язкові завдання для самопідготовки у позанавчальний час.

З урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов за погодженням з Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації можуть змінюватись структура навчального року та графік учнівських канікул.

 

Директор                                      Світлана РОТАЧ

 

Звертаємо увагу на те, що батьки та особи, що їх замінюють несуть відповідальність за навчання дитини в школі.

Відповідно до статті 53 Конституції України повна загальна середня освіта є обов’язковою.

Виховання дітей – це відповідальна справа, а забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти є безпосереднім обов’язком батьків.

Під час дистанційного навчання, присутність дитини на уроках є обов’язковою, контроль за цим покладається на батьків дитини, бо відповідно до пункту 3 статті 55 Закону України «Про освіту», батьки зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання.

Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей … (стаття 12 Закону України «Про охорону дитинства»).

На батьків учнів, а також керівників закладів освіти, які виконують обов’язки опікунів дитини у випадках, визначених законом, покладається відповідальність за здобуття ними повної загальної середньої освіти (стаття 25 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

Основні обов’язки батьків щодо здобуття дітьми освіти:

забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя (стаття 150 Сімейного кодексу України);

сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання (стаття 55 Закону України «Про освіту»);

дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності) (стаття 55 Закону України «Про освіту»).

Відповідальність батьків за невиконання обов’язків щодо здобуття освіти їхніми дітьми

Штрафні санкції

Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частини 1-4 стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Це від 850 грн до 1700 грн.

Якщо ті самі дії вчиняються повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, – накладається штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це від 1700 грн до 5100 грн.

Позбавлення батьківських прав

Також батьків можуть позбавити батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти (підпункт 2 частини 1 статті 164 Сімейного кодексу України).

Основні документами, які регулюють права та обов’язки батьків:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text Закон України «Про освіту»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20#Text Закон України «Про повну загальну середню освіту»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14#Text Сімейний кодекс України

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2402-14#Text Закон України «Про охорону дитинства»

Стаття створена за матеріалами

Управління Державної служби якості освіти

Шановні  батьки !

1. Батьки створюють безпечні умови навчання, виховання і розвитку дитини, яка здобуває освіту за дистанційною формою.

2. Знайомляться з розкладом онлайн-уроків дитини на офіційному сайті санаторної школи №9.

3.Сприяють виконанню дитиною завдань та досягненню передбачених результатів.

4.Проводять з дітьми бесіди щодо дотримання дисципліни та концентрації

уваги під час проведення дистанційних занять .

5. Допомагають дітям встановити чіткий розпорядок дня з можливою варіативністю наповнення часу, відведеного на заняття та відпочинок, їжу, домашні ігри, особисту гігієну, спілкування та піклування про домашніх улюбленців, допомогу родині в домашніх справах тощо.

6. Допомагають дитині скласти план виконання завдань з різних предметів з урахуванням того, який режим діє на теперішній час у санаторній школі – синхронний або асинхронний.

7. Здійснюють контроль за відвідуванням дитиною онлайн-уроків .

8.Допомагають учню навчитися виконувати інструкції щодо підготовки до онлайн-занять.

9. Контролюють дитину щодо виконання нею режиму дня для запобігання перевтомі.

10.Постійно підтримують зв’язок з класним керівником, вихователем, учителями-предметниками, адміністрацією санаторної школи для вирішення нагальних питань.

11.Беруть участь в онлайн-консультаціях, які проводить класний керівник, учителі- предметники.

12. У разі необхідності звертаються з питаннями через вихователя або класного керівника. Адміністрація санаторної школи відповість вам протягом години.

13. Постійно слідкують за надходженням нової інформації від адміністрації

санаторної школи, класного керівника, вчителів-предметників на сайті санаторної школи.

14. Піклуються про здоров’я дитини, контролюючи її час, який вона проводить біля комп’ютера під час онлайн-занять та дозвілля.

15. Долучаються разом з дітьми до участі в онлайн-конкурсах, акціях, флешмобах, челенджах, проектах тощо.

16. Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин (стан здоров’я, відсутність доступу до мережі Інтернет або технічних засобів навчання, зокрема діти із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітних, малозабезпечених сімей тощо),спільно із закладом освіти забезпечують використання інших засобів комунікації, доступних для учнів (телефонний зв’язок, поштовий зв’язок тощо).

17. Батьки сприяють виконанню дитиною освітньої програми, навчальних програм з окремих предметів і досягненню передбачених ними результатів навчання, реалізації індивідуальної освітньої траєкторії.

18. Дбають про фізичне та психічне здоров’я дітей.

19 .Формують у них навички здорового способу життя.

20. Сприяють дотриманню учнями академічної доброчесності.

21.  У разі наявності в учня медичних протипоказань до занять із комп’ютерною технікою для організації освітнього процесу під час дистанційного навчання можуть використовуватись інші засоби взаємодії учасників освітнього процесу, визначені закладом освіти за погодженням з повнолітнім учнем та батьками дитини.

22.  У разі, якщо під час дистанційного навчання батьки не виконують свої обов’язки щодо забезпечення здобуття дитиною освіти , зокрема не забезпечують участь дитини в освітньому процесі протягом 10 робочих днів підряд з невідомих причин, заклад освіти інформує про це відповідну службу у справах дітей.

 

Співпраця, підтримка, самоаналіз результатів та досягнень

  • Правила поведінки  на онлайн-уроці: відео вмикати за вимогою вчителя, але на аватарці– фотоучня, нік  – його прізвище та ім’я. Коли вчитель пояснює, мікрофон учня має бути вимкнений. Почнеться обговорення – і вчитель запропонує ввімкнути мікрофони. В чаті веди спілкування відповідно до теми, став запитання за змістом уроку.