Охорона праці

Проведена робота з питань охорона праці та безпеки життєдіяльності

у комунальному закладі « Харківська санаторна школа № 9» ХОР  у 2023 році .

В санаторній школі здійснювався контроль за дотриманням вимог щодо організації роботи з охорони праці, передбачених Законом України «Про охорону праці», Законом України «Про освіту», Законом України «Про повну загальну середню освіту». Робота здійснювалась відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», затвердженого наказом МОН України   від 26.12.2017 № 1669.

В закладі розроблені та діють Положення:

– Про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу;

– Про службу охорони праці, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності;

– Про порядок проведення навчання та перевірку знань з питань охорони праці, пожежної, електробезпеки та безпеки життєдіяльності;

– Про систему управління охороною праці;

– Про службу спостереження за безпечною експлуатацією будівель, споруд та інженерних мереж;

– Про адміністративно-громадський контроль з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності(БЖД).

Проводиться вступний інструктаж та первинний інструктаж на робочому місці новоприйнятих працівників,та повторні, цільові(в разі потреби) інструктажи(запис у журналах).  Також проводиться навчання та перевірка знань новоприйнятих працвників комісіею закладу з навчання та перевірки знань з питань охорони праці, пожежної безпеки та БЖД. Навчання та перевірка знань працівників з питань охорони праці, пожежної безпеки ти БЖД проводяться комісіею закладу згідно графіка(1 раз на три рокі), та в разі потреби(протоколи засідання комісії).

Розроблені і затверджені наказом по закладу інструкції з охорони праці і безпеки життєдіяльності для працівників. Також в закладі діють інструкції з безпечного проведення робіт по видам діяльності.

В  зв’язку з военним станом у санаторній школі проводиться дистанційне навчання, в процесі якого серед учнів проводяться інструктажи  з безпеки життєдіяльності, безпеки при користуванні компютерами  та іншою оргтехнікою та безпечної поведінки у побуті. Проводяться інструктажи учнів з безпечної поведінки під час повітряної тривоги, про ризики пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війні та інши правила безпеки під час загрози війскових дій.

Проводиться перевірка журналів реєстрації вступного, первинного та повторного інструктажів на робочих місцях та інструктажів з безпеки життєдіяльності учнів.