Масова робота шкільної бібліотеки

Масова робота бібліотеки

Інформаційна підтримка педагога. Презентація «Усе починається з матусі рідненької» (edu-post-diploma.kharkov.ua)

 

«Всеукраїнський тиждень дитячого читання!»

22 лютого 2023 року для учнів 8,9,10-х класів працівниками Харківської обласної бібліотеки для дітей спільно з лікарем та бібліотекарем підготовлена відеопрезентація на тему «Година відвертої розмови «Рабство за власним бажанням» (про шкідливий вплив алкоголю на організм підлітків)

 

            21 лютого 2023 року учениця 10 класу Бутова Анастасія взяла участь у мовно-мистецькому заході «Духовний світ Григорія Сковороди», присвячений Міжнародному дню рідної мови. Захід організований модераторами Кафедри культурології та Наукової бібліотеки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Учениця продекламувала байку Г.С. Сковороди «Годинникові колеса»

 

 Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

«В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!»

За підсумками проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек нагороджуються подарунковими книгами найактивніші читачі бібліотеки:

Леонід Філіпов (2 клас), Ярослав Загайський (2 клас), Анастасія Жук

(5 клас),Захар Озеров (5 клас), Єгор Лукін (8 клас), Наталія Бурдига

 (10 клас), Костенко Анастасія (10 клас)

 

 

 

План заходів Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек-2022

Селфі з книгою  на тему «Моя незламна Україна»

надіслали: Леонід Філіпов (2 клас) ,Анастасія Жук (5 клас),Захар Озеров

 (5 клас), Єгор Лукін (8 клас), Наталія Бурдига (10 клас)

 

Слайд-презентація книги

ВІДЕО-ОГЛЯД

Віртуальна виставка літератури

Тематична виставка

 

«Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів…»

(до Дня вигнання нацистських окупантів з України 28.10)

7 вересня  2022 року для першокласників проведений бібліотечний медіа-урок «Мандрівка до чарівного «Книгограду»

22-23 лютого 2022 року для учнів 6-7-х класів проведений захід «Відкритий мікрофон «Я так думаю» (про шкідливі звички)

16 лютого 2022 року для учнів 9-го класу проведені літературні читання творів Г.С.Сковороди «Байки Харківські. Афоризми», присвячені 300-річчю від дня народження філософа, поета, музиканта

15 лютого 2022 року для учнів 5-го класу проведений бібліотечний медіа-урок «Каталоги – компаси у морі книжок»

27 січня 2022 року для учнів 6 класу проведений бібліотечний медіа-урок «Разом із Пізнайком до «Країни Знань». Знайомство з науково-популярною, науково-художньою літературою

16 грудня 2021 року учнів 5,7-х класів проведений правовий флешмоб в режимі on-line від Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого на тему «Мене ображають у школі: булінг і відповідальність за нього»

10 грудня 2021 року учні 11-го класу взяли участь в режимі  on-line-конференції у Всеукраїнському уроці «Права людини в сучасному світі», який провели  співробітники та студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого

8 грудня 2021 року учні 9,11-х класів прослухали лекцію та переглянули презентацію в режимі on-line від Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого на тему «Особливості працевлаштування неповнолітніх»

 

16 грудня 2021 року для учнів 4-х класів проведено бібліотечні медіа-уроки «Подорож у пізнавальному експресі. Основні елементи книги»

6 грудня 2021 року для учнів 8,9,11-х класів в режимі on-line харківською поетесою Елеонорою Еммануїлівною Булгаковою проведений вечір-діалог «Великий поет Сходу – Омар Хайам»

19 листопада 2021 року для учнів 3-го класу проведений бібліотечний медіа-урок  «Прес-веселка. Панорама періодичних видань»

З 1 по 31 жовтня 2021 року в санаторній школі пройшов  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом

«Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» :

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО МІСЯЧНИКА ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК

А Н К Е Т А

для учнів 8-х класів

«Мій внесок у розвиток рідного краю»

                           Підсумки відповідей на питання анкети.

 

Питання № 1. Що ти зробив корисного для захисту природи?

Діти сортували сміття, використовували  екоторби. Якщо бачили сміття, то піднімали його і викидали у смітник. Не давали вирубати дерева, піклувалися про тварин. Саджали квіти, чистили пляжі, поливали дерева.

Питання № 2.  Що ти міг би зробити для захисту природи?

Годували б звірів у зоопарку, не викидали б сміття у природу. Доглядали б за рослинами, посадили б дерева й кущі. Не вирубували, а саджали б дерева, чистили річки, прибирали б сміття після пікніку, вкладали б гроші в Центр збереження природи, економно б використовували папір. Не задавали б шкоди мурашнику, годували б вуличних тварин. Вимикали світло на ніч та використовували б енергозберігаючі лампи.

Питання № 3.  Який свій вчинок ти вважаєш найгіршим у ставленні до природи?

Hозбивали пляшки, залишали сміття на природі, ламали живі дерева, обривали листя дерев, викидали сміття у лісосмугу.

Питання № 4. Що на твою думку, люди могли б зробити корисного для охорони навколишнього середовища?

Створити заповідники. Поливати дерева й квіти влітку. Не смітити на вулиці, не забруднювати повітря газами із заводів. Доглядати за рослинами, створити більше парків. Засуджувати браконьєрів, охороняти те, що ми маємо. Саджати дерева. Створити корисні екологічні вироби, щоб не руйнувати природу. Не вбивати тварин. Поставити очисні труби на підприємствах та відновити ліси.

11 жовтня 2021 року з учнями 7 класу проведене інтерв’ю-опитування

«Що таке краєзнавство?»

8 жовтня 2021 року учні 6 класу розгадували кросворд «Символ міста Харкова»

7 жовтня 2021 року учні 11 класу підготували фотовиставку «Чарівний Харків»

6 жовтня 2021 року учні 5 класу ознайомились із відділом краєзнавчої літератури

«Моя Харківщина»

4 жовтня 2021 року для учнів початкових класів проведена тематична відеопрезентація «Сім чудес Харкова»

З 1 по 15 жовтня 2021 року у читальній залі для учнів 1-11-х класів оформлена літературна виставка «Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу» (до Всеукраїнського дня бібліотек)

 

17 вересня 2021 року для учнів 2-го класу проведений бібліотечний медіа-урок «Від папірусу до CD-ROM. Подорож на книгольоті»

“Літкур’єр” повертається! Спецвипуск для юних читачів!

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки “Форум видавців” запросив письменників – лауреатів Премії імені Лесі Українки почитати свої твори дітям.
Спецвипуск “Літкур’єру” передусім буде цікавим учням середнього та старшого шкільного віку. Хоча, переконані, наші гості зможуть зацікавити також молодших дітлахів та їхніх батьків!

Тож у суботу, 26 лютого о 15:00 у прямому ефірі фейсбук-сторінки ГО “Форум Видавців” для вас читатимуть:

Дара Корній — письменниця, лауреатка Премії імені Лесі Українки 2020 року за книги «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи», «Чарівні істоти українського міфу Домашні духи» та «Чарівні істоти українського міфу Духи-шкідники» (видавництво «Віват»);

Іван Андрусяк — дитячий письменник, поет, перекладач та літературний критик, лауреат Премії імені Лесі Українки 2018 року за книжки «Зайчикова книжечка» і «Третій сніг» (видавництво «Фонтан казок»);

Галина Малик — письменниця, перекладачка, редакторка, лауреатка Премії імені Лесі Українки 2003 року за повість «Злочинці з паралельного світу» (видавництво «Світ»).

Кожен може долучитися до бесіди та поставити запитання письменникам під фейсбук-трансляцією або у Zoom-конференції. Зареєструватися на Zoom-зустріч можна за посиланням: https://forms.gle/Lcpz2XVdJawiUUVQ9

Премія імені Лесі Українки за найкращі літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджується Кабінетом Міністрів України щорічно до дня народження письменниці за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

Відзначаймо 150-річчя від дня народження Лесі Українки разом – усією родиною!

Vivat переможцю!

Вітаємо переможця 3-го обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020»

Мельник Софію

(ІІІ місце)

 

Вітаємо учасницю 3-го обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020»

Віднічук Марину

 

Переможці та всі учасники 3-го обласного етапу Конкурсу отримали  грамоти та дипломи від Харківської обласної бібліотеки для дітей.

 

28.04.2020                Літкур’єр від BookForum продовжено 10 травня:хто читатиме у третьому сезоні?

 

Третьому сезону «Літкур’єру» – бути!


Онлайнпроєкт «Літкур’єр: читання уголос» від BookForum допоможе усім почуватися причетними й бути присутніми – без порушення правил карантину! – у реальному часі у режимі трансляцій на найсправжніших масових заходах – літературних читаннях з найвідомішими українськими авторами та авторками.

Розпочне новий сезон Юлія Сливка 28 квітня. У третьому сезоні також читатимуть: Ганна Улюра, Сергій Плохій, Тамара Горіха-Зерня, Наталка Гуменюк, Євгенія Подобна та Тарас Лютий. Читання проходитимуть о 20:30 на сторінці Форум Видавців у фейсбуці.

Традиційно за день до читань у коментарях під постами-анонсами усі охочі зможуть залишити запитання автору/авторці, на які він/вона відповідатимуть під час трансляції.

Нагадаємо, що у перших двох “сезонах” були читання українських письменників та письменниць, які можна подивитися в записі:

️Сергія Жадана: cutt.ly/HtYB90G
️Гаськи Шиян: cutt.ly/CtYB2Ct
️Остапа Сливинського: cutt.ly/ZtYB1cm
️ Ірени Карпи: частина 1: cutt.ly/EtYBCUq
частина 2: cutt.ly/vtYBBxx
️ Софії Андрухович: cutt.ly/CtYBQfg
️ Любов Якимчук: cutt.ly/ptYBnu5
️ Любка Дереша: bit.ly/2VJx4k8
️ Галини Крук: bit.ly/2YbF2DX
️ Тараса Прохаська: bit.ly/3bMUcDC
️ Катерини Калитко: bit.ly/2VHyf3c
️ Ірини Цілик: bit.ly/2VJleGE
️ Наталки Сняданко: bit.ly/2yRj2DK
️ Макса Кідрука: bit.ly/2WaumTM
️ Олександра Ірванця: bit.ly/2VLaYxE
️ Юрія Андруховича: bit.ly/3bL6WL8
️ Олександра Михеда: bit.ly/3eZ3JcM
️ Володимира Арєнєва: bit.ly/2YiVjaa
️ Маріанни Кіяновської: bit.ly/2xjsmjC
️ Олени Гусейнової: bit.ly/35fUvV5

Принагідно нагадаємо: для того, щоб підвищити свій освітній рівень, а також тих, кого ви любите, читайте щодня вголос хоча б 15 хвилин. Час карантину – ідеальна можливість запровадити цю традицію

 

BookForum “Літкур’єр: онлайн читання вголос”

Відвідати читання улюбленого автора чи авторки не порушуючи карантин просто!
Приєднуйтесь до нового проєкту BookForum “Літкур’єр: онлайн читання вголос” та щодва дні насолоджуйтесь літературними зустрічами з найвідомішими українськими авторами та авторками під час прямих трансляцій.
Читання відбуватимуться з 21 березня що два дні о 20:30. Переглянути пряму трансляцію можна буде на фейсбук сторінці Форуму видавців, а за день до читань у коментарях під анонсами поставити запитання авторці чи авторові.

Розклад читань:
? 21 березня — Сергій Жадан [офіційна сторінка]
? 23 березня — Halya Kerosina Shyyan
? 25 березня — Ostap Slyvynsky
? 27 березня — Karpa Irena
? 29 березня — secret author
? 31 березня — Люба Якимчук
? 2 квітня — Любко Дереш
Плануйте свої вечори й проводьте їх з улюбленими авторами!

26 лютого 2020 року для учнів 6-х класів проведений бібліотечно-бібліографічний урок «Науково-довідковий апарат книги»

20 лютого 2020 року учні 6-7-х класів взяли участь у шкільному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020»

7 лютого 2020 року для учнів 2-Б класу проведений бінарний бібліотечний урок «Періодичні видання для молодших школярів»

5 лютого 2020 року для учнів 5 класу проведений бібліотечно-бібліографічний урок «Довідкова література. Енциклопедії, словники, довідники»

 

22 січня 2020 року для учнів 6-9-х класів працівниками Харківської обласної бібліотеки для дітей проведений тренінг «Наркотики: залежність чи звичка?»

13 грудня 2019 року у приміщенні Харківської спеціалізованої музично-театральної бібліотеки імені К.С. Станіславського проведений науково-практичний семінар «Шкільна бібліотека Нової української школи – інформаційно-бібліографічний та інформаційно-методичний центр освітнього закладу»

З 3 по 12 грудня 2019 року у рамках проведення Всеукраїнського тижня права учні 6-8-х класів прослухали лекцію «Протидія булінгу», підготовлену студентами Харківської національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого

Учні 11-го класу побували на екскурсії у Науковій бібліотеці Харківської національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого

26 листопада 2019 року учнів 3 класу проведений бібліотечно-бібліографічний урок «Художники-ілюстратори дитячих книг»

13 листопада 2019 року учні 1-4-х класів переглянули театральну виставу «В гості до Королеви Чистоти»

6-7 листопада 2019 року для учнів 2-х класів проведені бібліотечно-бібліографічні  уроки «Структура книги»

             Заходи Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

«Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня»

24.10.2019 Участь в урочистих заходах з нагоди V Ювілейного патріотичного форуму

«Діти єднають Україну» учасниці ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019» (Найкращий читач України) Дрижаног Анни (8 клас)

23.10.2019 Популяризація дитячих та молодіжних журналів(6-Б клас)

 

22.10.2019  Заняття літературного гуртка «Творчість українського письменника Олеся Бердника»(3 клас)

 

18.10.2019  Літературний вечір «Зустріч з харківською поетесою Елеонорою Булгаковою»(8-11 класи)

17.10.2019  Історичний екскурс «Шлях до єдиної Європи. Історія Євросоюзу»(9 клас)

10.10.2019 Урок-спектакль «Книжковий калейдоскоп»(5, 6-А класи)

08.10.2019 Заняття літературного гуртка  «Довідкова література: енциклопедії, словники, довідники на допомогу юному читачеві» (3 клас) 

07.10.2019 День відкритих дверей «Бібліотека – храм науки» (1-11класи)

18 вересня 2019 року для учнів 2-Б класу проведена бібліотечна година «Пам’ятаємо героїв імена. Вічна пам’ять герою-підпільнику О.В. Катаєву» (до Дня партизанської слави)

16 вересня 2019 року для учнів 1 класу проведена екскурсія і бібліотечний урок «Перші кроки у бібліотеці»

18 квітня 2019 року учениця 7 класу Анна Дрижаног взяла участь у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019», який проходив  у Харківській обласній бібліотеці для дітей

3 2 по 8 квітня 2019 року у школі-інтернаті проходив Тиждень дитячого читання (до Міжнародного дня дитячої книги)

У рамках тижня проведені заходи:

2 квітня – І-ІІ етапи Всеукраїнського Конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019» для учнів 7-го класу

3 квітня – літературне лото  «Що за диво ці казки!» (для учнів 5-х класів)

4 квітня – усний журнал «Сучасні технічні засоби у нашому житті – шкода чи користь?»

(до Всесвітнього дня здоров’я, для учнів 5-8-х класів)

4 квітня 2019 року у приміщенні ХДНБ ім. В.Г. Короленка відбувся виїзний семінар-практикум «Реформування шкільної бібліотеки в умовах інформатизації суспільства»

 

5 квітня – презентація науково-популярного фільму «Вплив лихослів’я на здоров’я  людини» (для учнів 6-10-х класів)

8 квітня – театральна вистава «Доброта, як сонце, завжди гріє» (для учнів 1-4-х класів)

20 лютого 2019 року для учнів 6-го класу проведений бібліотечно-бібліографічний урок «Довідкова література: енциклопедії, довідники, словники»

25 cічня 2019 року для учнів 2-4-х класів відбувся інтерактивний ляльковий театр «Про шкідливі звички»

23 cічня 2019 року для учнів 2-4-х класів проведений виховний захід «Знайомство з Піднебесною», присвячений Року Китаю в Україні

17 січня 2019 року для учнів 2 класу проведено заняття літературного гуртка на тему «Оповідання письменників про тварин»

7 грудня 2018 року для учнів 7 класу проведений бібліотечно-бібліографічний урок «Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки. Система каталогів і картотек»

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу urok-7-klas.jpg

6 грудня 2018 року на базі Харківської обласної бібліотеки для юнацтва проведений семінар-практикум «Сучасні напрямки роботи шкільних бібліотек з читачами та педагогічним колективом через підвищення професійної майстерності»

29 листопада  2018 року для учнів 2 класу проведено заняття літературного гуртка на тему «Творчість Валентина Катаєва»

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Katayev-1024x768.jpg

27 листопада 2018 року для учнів 4 класу проведений бібліотечно-бібліографічний урок «Сторінками дитячої преси»

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Presa1-1024x510.jpg

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Presa2-1024x664.jpg

21 листопада 2018 року для учнів 5-6-х класів проведений виховний захід

«День привітань»

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу pryvitannya1-1024x768.jpg

16 листопада 2018 року для учнів 5-7-х класів відбулася літературна подорож «В.О. Сухомлинський «Про виховання книгою» (до 100-річчя великого педагога)

14 листопада 2018 року для учнів 3 класу проведений бібліотечно-бібліографічний урок на тему «Художники-ілюстратори дитячої книги»

5-6 листопада 2018 року для учнів 5-х класів проведений бібліотечно-бібліографічний урок на тему «Довідкова література: енциклопедії, словники, довідники»

Протягом жовтня 2018 року у родинах учнів початкової школи проведені тижні родинного читання «Я прочитаю тобі казку». Діти читали своїм батькам казки

В.О. Сухомлинського

26 жовтня 2018 року з нагоди 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського для учнів 2-го класу проведено заняття  літературного гуртка на тему «Серце, віддане дітям», на якому учні розповідали казки В.О. Сухомлинського, які вони прочитали

25 жовтня 2018 року учасниці ІІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія» Дрижаног Анна (7 клас) і Почкун Ольга (8 клас) взяли участь  в урочистих заходах, проведених у Харківському національному академічному театрі опери та балету  та були нагороджені грамотами, книгами і подарунками

З 1 по 31 жовтня 2018 року у школі-інтернаті проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

У рамках місячника відбуваються наступні заходи:

17 жовтня 2018 року для учнів початкової школи співробітниками Бібліотеки-філіалу № 36 ЦБС Новобаварського району проведений літературний ранок «Талант, який дарує радість дітям» (до 100-річчя від дня народження  В.О. Сухомлинського)

12 жовтня 2018 року учні 10 класу побували на пізнавальній екскурсії у Державному архіві Харківської області (до Року реалізації право просвітницького проекту

«Я маю право»)

11 жовтня 2018 року для учнів 2 класу проведений бібліотечно-бібліографічний урок «Як до нас приходить книга»

3 жовтня 2018 року для учнів 8 – 11 класів проведений огляд інформаційних проспектів «Знаю! Дію! Захищаю!» до Року реалізації право просвітницького проекту

«Я маю право»

До Всеукраїнського Дня бібліотек

28 вересня 2018 – згідно з річним планом роботи школи-інтернату  проведено загальношкільну тематичну лінійку «Книга вчить, як на світі жить»,  яку підготували учні 2 класу разом з вихователем Детинич Н.В. та бібліотекарем школи-інтернату Чернопиською А.М.

«Калейдоскоп літературних казок» за сторінками книги В.О. Сухомлинського «Вічна тополя» проведений для учнів 2 класу (до 100-річчя видатного педагога)

13 вересня 2018 року для учнів 1-го класу проведене заняття літературного гуртка  на тему «Маленьким читачам про Олександра Пушкіна»

12 вересня 2018 року учні 7 класу на відкритому перегляді літератури ознайомились з  документами, які висвітлюють події, присвячені 1030-й річниці з часу хрещення Київської Русі  (988р.)

11 вересня 2018 року для учнів 1-А класу проведений бібліотечний урок «Перше знайомство з книгою» та пізнавальна екскурсія шкільною бібліотекою

7 вересня 2018 року для учнів 1-Б класу проведений бібліотечний урок «Перше знайомство з книгою» та пізнавальна екскурсія шкільною бібліотекою

15 травня 2018 року учні 9-А, 10-го класів взяли участь у заходах Фестивалю науки в межах проекту «Наукові обрії Харківщини» на базі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка

11 квітня 2018 року для учнів  1 класу відбулося заключне заняття літературного гуртка на тему «Казкова вікторина» з переглядом діафільмів та конкурсом саморобок і малюнків улюблених літературних героїв

19 квітня 2018 року учні Дрижаног Анна (6 клас) і Почкун Ольга (7 клас) взяли участь у ІІІ обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2018» («Найкращий читач України»). Діти були нагороджені грамотами і подарунками

З 10 по 13 квітня 2018 року в школі-інтернаті проходив «Всеукраїнський тиждень дитячого читання», присвячений Міжнародному дню дитячої книги. У рамках тижня проведені наступні заходи:

І етап (шкільний) Конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2018» (5 – 7 класи)

урок-кіносеанс «Комп’ютер для школяра – друг чи ворог?» (5 – 9 класи)

година спілкування «Здоровий спосіб життя сім’ї – запорука успішного формування здорового молодого покоління», присвячена Всесвітньому дню  здоров’я (5 – 7 класи)

театралізована вистава «Чарівний казкар – Шарль Перо»» (1 – 4 класи)

книжкова виставка «Калейдоскоп нової літератури» (1 – 11 класи)

2 квітня 2018 року для учнів  4-А класу проведена бібліотечна година «Найпопулярніша книжка Астрід Ліндгрен  Пеппі  Довгапанчоха» з переглядом діафільму

20 березня 2018 року для учнів 8-11-х класів відбулася тематична лекція з відео- презентацією «Хрещення Русі-України та його роль і значення у формуванні східно-слов’янської цивілізації»

14 березня 2018 року для учнів 1-го класу проведене заняття літературного гуртка  на тему «Казки народів світу»

13 березня 2018 року для учнів 7-го класу проведений бібліотечно-бібліографічний урок на тему «Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки»

30 січня 2018 року для учнів 6-го класу проведений бібліотечно-бібліографічний урок на тему «Довідково-інформаційний фонд. Енциклопедії. Довідники. Словники»