Виховна робота

 

ПІДСУМКИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ ЗА 2021/2022 навчальний рік

Виховна робота у 2021/2022 навчальному році здійснювалася відповідно до  законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про позашкільну освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 №641 «Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді», Концепції громадянського виховання,  Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів  загальноосвітніх навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243, розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №514-р «Про затвердження плану заходів на 2015 рік з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року», наказу Міністерства освіти і науки України від 08.04.2016 №405 «Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», Указу Президента України від 13 жовтня 2015 року №580 «Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016–2020 роки», розпорядження  Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 №638-р «про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право» у 2017-2019 роках», листа Міністерства освіти і науки України від 07.08.2018 №1/9-186 «Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році».

Виховна робота була спрямована на виховання громадянина-патріота; створення умов для формування позитивних якостей особистості; активізацію профілактичної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми; формування кращих рис української ментальності – працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності.

Питання виховної роботи розглядалися на засіданні педагогічної ради з теми «Особливості розвитку, виховання і соціалізації особистості через формування життєвих компетентностей учнів» (протокол № 2 від 28.03.2020) та на нарадах при директорі з 28-ми питань.

        Один із пріоритетних напрямків виховної роботи було національно-патріотичне і громадянське виховання учнів. Діти брали активну участь в обласних масових заходах національно-патріотичного спрямування. Протягом навчального року проведені презентації, уроки мужності, урочисті заходи до Дня партизанської слави, Дня Захисника України, Дня Гідності і Свободи, Дня соборності України, Дня Героїв Небесної Сотні, до Дня пам`яті і примирення та  річниці Перемоги над нацизмом у Європі та закінчення Другої світової війни.

Проведені виховні години, тематичні лінійки, години спілкування «Подвигу жити вічно», «Моя Україна. Погляд у майбутнє», «Україна в європейському просторі», «На захисті миру в Україні» «Символи України. Державний Герб, Гімн», «І сотня тих нескорених героїв відходила у чисті небеса», «Україна – нація героїв», «Перемога, свята Перемога – свято миру, свободи, весни…», «І пам’ятає врятований світ», «Європа – наш спільний дім».

У позаурочний час 130 учнів школи відвідували заняття музичного та хореографічного  гуртків, що складає 54% від загальної кількості дітей навчального закладу. У гуртку «Мистецтво нашого народу» творчі здібності розвивали 44 учні (18% від загальної кількості). Літературний гурток «Друзі книги відвідували 26 дітей (11%). Згідно з угодою про співробітництво з Комунальним закладом «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» на базі школи-інтернату працювали гуртки «Природа рідного краю», «Людина і довкілля»,  які відвідували 69 учнів, що складає 29%. Згідно з угодою про співробітництво з КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради 19 учнів відвідували заняття гуртка «Археологічне краєзнавство», що становить 8%. Протягом навчального року гуртковою роботою охоплено 288 учнів, що складає 120% від загальної кількості дітей у навчальному закладі.

Учні школи – активні учасники обласних, всеукраїнських та міжнародних заходів. 39 учнів 1 – 8 класів стали учасниками: обласних виставок-конкурсів малюнків «Молодь за здоровий спосіб життя», «Мій біль – Афганістан», «Новорічна писанка», «Чорнобиль – довгий слід трагедії»; Всеукраїнських конкурсів малюнків «Моя мрія літати», «День рослин-», «Гуманне ставлення до тварин». 47 учнів 2 – 8 класів нагороджені грамотами КЗ «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» за активну участь: в обласному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»; в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл»; в обласному етапі Всеукраїнської акції «День натураліста»; як переможці обласного етапу Всеукраїнської природоохоронної акції «Птах року» у номінації «Практична природоохоронна та пропагандистська робота». 8 учнів 6 – 9 класів узяли участь у Всеукраїнському екологічному форумі для школярів на базі ХПІ, нагороджені дипломами в номінаціях «Екологічні плакати», «Екологічне ессе». Учень 8 класу Єременко Денис посів І місце у ІІ етапі змагань Спартакіади з легкої атлетики «Повір у себе» серед дітей з порушеннями опорно-рухового апарату. Учениця 5- класу Черномаз Дар’я стала дипломантом районного фестивалю самодіяльної творчості школярів «Шлях до зірок» у номінації «Вокал аматорський», взяла участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі вокального мистецтва «Зимова казка». Творчий колектив учнів 1 – 10 класів школи нагороджений грамотою і дипломами КЗ «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» за участь у VІІ обласному фестивалі дитячої художньої творчості «Весняні посмішки».

Головними напрямками у роботі з правового виховання і профілактики правопорушень були: інформаційно-просвітницька та профілактична робота у сфері протидії торгівлі людьми, захисту прав людини шляхом розвитку її правосвідомості за програмою виховної роботи з учнями 7-11 класів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»; спільна діяльність зі службами у справах дітей Шевченківського, Холодногірського районів м. Харкова, з  Новобаварським відділенням поліції (м. Харків) Київського відділу поліції (м. Харків) ГУНП в Харківській області з питань правового виховання учнів; індивідуальна робота вихователів, класних керівників, практичного психолога, адміністрації з учнями, які мають відхилення в поведінці. Діти «групи ризику» залучались до  роботи у творчих і предметних  гуртках, до участі в житті класу і школи.

Правовому вихованню учнів сприяли уроки правознавства, упровадження правопросвітницького проекту «Я маю право»; проведення заходів щодо безпеки і благополуччя дитини, профілактики булінгу в дитячому середовищі; зустрічі зі студентами юридичного факультету Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, працівниками Головного територіального управління юстиції в Харківській області, Управління у справах сім’ї, молоді Харківської міської ради, управління патрульної поліції в Харківській області.

Практичний психолог Плетньов Д. М. проводив корекційну роботу з учнями, які мають відхилення у поведінці,  надавав консультативну допомогу дітям і сім’ям щодо вирішення конфліктних ситуацій у сім`ї, позитивного впливу на дитину з боку батьків. Щомісячно проводив по класах «години психолога» щодо прав дітей в Україні,  заходи з питань пропаганди психічного здоров`я щодо захисту дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, факультативний курс «Рівний – рівному».

Учнів, які стоять на обліку у відділі кримінальної поліції, немає.

У 2022/2023 навчальному році виховна робота з учнями спрямована на:

–  формування свідомого громадянина-патріота України: виховання поваги до Конституції України, державної символіки – Герба, Прапора, Гімну; поваги до  народних символів, до культурного та історичного минулого країни, її героїв;

–  залучення учнів до спільної діяльності у громадському житті класу, школи;

– підвищення освітнього рівня і вихованості учнів, їх духовного самовдосконалення та самореалізації у різних видах творчої діяльності;

–  формування активної життєвої позиції та правової культури учнів;

–  участь в освітніх проектах «Попередження ґендерно зумовленого  насильства, торгівлі людьми та порушення прав дитини», у правопросвітницькому проекті «Я маю право».

 

 Робота з попередження дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності учнів

Вересень 2022– робота з попередження дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності учнів проводиться згідно з річним планом роботи закладу і носить практичну спрямованість. Діти отримують навички з надання першої допомоги потерпілим, дізнаються про способи дії у надзвичайних ситуаціях, зі збереження життя і здоров’я.
 вересень– з учнями 1–10 класів проведений вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності.
 вересень  – День безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!».

5 вересня 2022 року – по класам проведені уроки з правил поводження з вибухонебезпечними предметами.

30 вересня 2022 року -Вітання з Днем працівників освіти

14 жовтня 2022 року  з учнями  санаторної школи проведені виховні години до Дня захисників і захисниць України , а  також діти підготували обереги для воїнів ЗСУ.

17.10.2022 – 21.10.2022  в рамках тижня з основ безпеки життєдіяльності в закладі  проведені тематичні  заходи.

31 жовтня 2022 року  у  школі відбувся онлайн – флешмоб  з нагоди  святкування  Хелловіна.

9 листопада 2022 року учні 6-го та 8- го класів взяли участь у фотоквесті, присвяченому Дню української писемності та мови.

9 листопада  2022  року,  у День української писемності та мови, учні санаторної школи  долучились до написання  Всеукраїнського диктанту національної єдності.

07.11.2022 – 11.11.2022 в рамках тижня безпеки дорожнього руху в закладі пройшли перегляди роликів, виховні години, бесіди, онлайн – уроки з правил  безпеки дорожнього руху.

16 листопада 2022 року по класах  проведені онлайн тематичні  заходи

до Міжнародного дня толерантності.

18  листопада  2022 року  з учнями 7-10 х класів та їх батьками проведені заходи щодо запобігання та протидії сексуальному насильству та сексуальної експлуатації дітей.

21 листопада 2022 року  з учнями 1- 10 –х  класів  проведені онлайн виховні заходи до Дня Гідності та Свободи.

28 листопада 2022 року  по класах  проведені онлайн тематичні заходи з нагоди  90-річчя Голодомору в Україні 1932-1933 років.

2 грудня 2022 року учні 6 класу взяли участь у челенджі «Пишаюсь тим, що я українець!».

З 25 листопада по 10 грудня 2022 року в рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства» в закладі пройшли  виховні години до Міжнародного дня   боротьби з насильством щодо жінок, бесіди  до Міжнародного дня  боротьби зі СНІДом, перегляди роликів до Міжнародного дня  боротьби з рабством, онлайн – уроки до Міжнародного дня  людей з обмеженими фізичними можливостями. Вчителі, вихователі та батьки брали активну участь у волонтерському русі.

З нагоди святкування Дня збройних сил України з 21 листопада до 06 грудня 2022 року учні санаторної школи взяти участь у  патріотичному марафоні дитячої творчості «Збройним силам України – СЛАВА!». Робили малюнки-листівки та поробки. Вчитель образотворчого мистецтва Долженко І.В. провела з педагогами майстер-клас із виготовлення оберегів для воїнів. До кожного  малюнка та сувеніра – оберегу поклали пару шкарпеток та передали воїнам ЗСУ.

Українські захисники подякували дітям  та працівникам санаторної школи за слова підтримки та передані листи і обереги.

05.12.2022 – 09.12.2022 -протягом  тижня правових знань в закладі пройшли  виховні заходи, спрямовані на підвищення ролі правової освіти серед школярів, виховання поваги до закону і прав людини.

12 грудня 2022 року з учнями 6,7,8-х класів проведений веб-квест «Енергетичні напої – «надають крила» чи вбивають?» з метою формування здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок у дітей і молоді. Книгами-подарунками відзначені найактивніші учасники веб-квесту: 6 клас  Кузьменко Марія, Нікітченко Вікторія, Поспєлова Поліна, Щербань Дмитро; 7 клас Гур’єв Микита, Калюжний Єгор; 8 клас  Лукін Єгор.

Напередодні Дня Святого Миколая  учні 2 класу долучилися до відеочеленджу «Вірші про  Святого Миколая», учні 3 класу підготували листівки  Святому Миколаю, учні 4,5 класів  взяли участь у фотоквесті, присвяченому Дню Святого Миколая, а для самих молодших школярів 19 грудня було проведене свято «Ми чекаєм Миколая!».

23 грудня 2022 року по класах  проведені онлайн підсумкові заняття з правил  безпечної  поведінки  під час зимових канікул.

Напередодні новорічних свят учні та вчителі нашої школи долучилися  до зйомок новорічного привітання, а 23 грудня 2023 року разом переглянули цей відеоролик.

Учні 9А, 9Б, 10 класів  долучилися  до ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «Світ мандрів Григорія Сковороди»  з нагоди 300-ї річниці від дня народження Григорія Сковороди. Під час конкурсу  виконували  цікаві завдання про життя і світогляд видатного українського письменника та філософа, доповнені  маловідомими фактами, підтвердили  багатогранність його постаті та  актуальність його ідей і для нашого часу.

24.12.2022 – 08.01.2023 зимові канікули учнів школи супроводжувалися цікавими  заходами різного формату: віртуальні подорожі, літературне лото, фотобатли, віртуальні екскурсії,  майстер – класи, фотоквести, онлайн -вистави дитячого театру «Серпантин».

16 січня 2023 року члени учнівського самоврядування випустили  онлайн тематичну стіннівку, в якій підвели підсумки роботи комісій учнівського парламенту за І семестр 2022/2023 навчального року.

20 січня 2023 року по класах  проведені онлайн виховні години до Дня Соборності України. Учні 5 класу взяли участь у онлайн квесті, присвяченому Дню Соборності України. Учні 10 класу підготували відеоролик «У єдності сила!».

26 січня 2023 року  з учнями 5- 10 –х  класів  проведені онлайн виховні заходи

до Міжнародного дня пам`яті жертв Голокосту.

27 січня 2023 року  з учнями 1- 10 –х  класів  проведені онлайн

тематичні інформаційні повідомлення до Дня пам’яті героїв Крут.

06.02.2023 –10.02.2023 – в рамках тижня протипожежної безпеки в закладі пройшли виховні години, бесіди, перегляди роликів, конкурс малюнків з правил  протипожежної безпеки.

Напередодні Дня Святого Валентина  учні та вчителі школи долучилися  до зйомок відеопривітання та разом переглянули цей відеоролик 14 лютого.

У лютому 2023 року  учні школи взяли участь в обласній благодійній акції «Доброта врятує світ!». Діти власноруч зробили вітальні листівки, сувеніри та малюнки до Дня Святого Валентина для воїнів ЗСУ. Вчителі та вихователі зібрали рукавички, шкарпетки, окопні свічки. Все це було передано воїнам ЗСУ на передову.

15 лютого 2023 року до Дня єднання вчитель образотворчого мистецтва Долженко І.В. провела з педагогами майстер-клас із виготовлення оберегів «Оберіг для друга».

16 лютого 2023 року по класах  проведені онлайн виховні години, бесіди, перегляди відеороликів, конкурс малюнків до Дня єднання.

20 лютого 2023 року з учнями 1-10х класів проведені

уроки мужності до Дня Героїв Небесної Сотні.

21 лютого 2023 року  по класах  проведені онлайн тематичні  заходи

до Міжнародного дня рідної мови.

21 лютого 2023 року учениця 10 класу Бутова Анастасія взяла участь у мовно-мистецькому заході «Духовний світ Григорія Сковороди», присвячений Міжнародному дню рідної мови. Захід організований модераторами Кафедри культурології та Наукової бібліотеки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Учениця продекламувала байку Г.С. Сковороди «Годинникові колеса»

8 березня 2023 року  хлопці та  чоловіки подарували відеоролик усім жінкам та дівчатам нашого закладу.

9 березня 2023 року серед учнів 5-8 класів пройшов конкурс читців до дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

10 березня 2023 року з учнями 1- 4 –х  класів  проведені виховні години «Україна завжди в нашім серці».

13 березня 2023 року з учнями 5 – 10 –х  класів  проведені виховні заходи  про небезпеку шкідливих звичок для здоров’я.

15 березня 2023 року учні 1-4 класів взяли участь в  онлайн – квесті, присвяченому  здоровому способу життя.

17 березня 2023 року  для учнів 8-10-х класів проведена презентація «Усвідомлений вибір професії як запорука життєвого успіху» щодо підвищення загального рівня поінформованості та обізнаності школярів зі змістом професій, визначення алгоритму відповідального вибору професії, класифікацією професій за типами.

В березні 2023 року  з учнями 8-10-х класів проведені бесіди  про субкультуру ПВК «Редан».

22 березня 2023 року з учнями  10 класу проведено тренінг «Як уникнути конфлікту» з метою показати ефективні шляхи розв’язання конфліктних ситуацій.

24 березня 2023 року по класах  проведені онлайн підсумкові заняття з правил  безпечної  поведінки  під час весняних канікул.

27.03.2023 – 31.03.2023 весняні канікули учнів школи супроводжувалися цікавими  заходами різного формату: віртуальні подорожі, презентації,  віртуальні екскурсії,  конкурси, виставки творчих робіт, вікторини, онлайн -вистави дитячого театру «Чарівник».

10 квітня 2023 року  з учнями 1-4-х класів проведені онлайн-години спілкування до Дня довкілля.

День цивільного захисту.

14 квітня 2023 року з учнями 1-10 – х класів проведені тематичні уроки «Небезпеки природного і техногенного характеру. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій».

«Великдень в Україні»

Напередодні Великодня у школі відбувся онлайн – флешмоб  «Великдень в Україні».

«Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять»

26 квітня 2023 року по класах  проведені виховні години до Дня пам’яті  Чорнобильської трагедії.

«Ми живемо, щоб пам’ятати…»

8 травня 2023 року з учнями 1-10 – х класів проведено  урок мужності до Дня пам`яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.

9 травня 2023 року по класах  проведені онлайн тематичні  заходи

до Дня Європи.